KIM

CHAMPION POLSKI
MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI
kandydat na INTERCHAMPIONa

Wielokrotny:
- ZWYCIĘZCA RASY
- NAJLEPSZY PIES W RASIE
- zdobywca CACIB
- zdobywca CWC
- ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY
- NAJLEPSZY JUNIOR

Charakter

Pochodzenie

Utrzymanie

Pielęgnacja Kaukaza

Dysplazja stawów biodrowych

Dlaczego Kaukaz powinien mieć rodowód?

Testy psychiczne

Wzorzec owczarka kaukazkiego


Naszą hodowlę wspiera
Sklep Zoologiczny "Nuka"


Zapraszamy do kontaktowania się
z nami, odpowiemy na wszystkie
pytania dotyczące owczarków.

Skorzystaj z
formularza kontaktowego

O rasie / Testy psychiczne

Testy muszą  zaliczyć wszystkie psy, które mają być używane do hodowli. Organizowane są w oddziałach związków kynologicznych.


1. Sprawdzenie zachowania wobec ludzi
Pies na smyczy przechodzi wśród grupy spokojnie poruszających się ludzi. Przewodnik zatrzymuje się przy obcym człowieku i ludzie rozmawiają. Test zaliczony jest, o ile pies nie wykazuje żadnych oznak agresji ani strachu.


2. Reakcja na sytuacje nietypowe
Przewodnik idzie z psem na  smyczy, odległości 5 m ktoś przebiega w kierunku prostopadłym do ruchu przewodnika z psem, nie drażniąc ani nie pobudzając psa. Test jest zaliczony, jeśli pies zachowa się obojętnie lub wykaże zainteresowanie biegnącym, ale bez zachowań agresywnych czy strachu. Zachowanie agresywne lub strach powodują dyskwalifikacje. Przewodnik w trakcie testu może mówić do psa, wpływać na jego zachowanie.


3. Reakcja na inne zwierzęta
Przewodnik z psem na smyczy idzie w kierunku innego psa poruszającego się też na smyczy, oba psy idą razem ok. 20-30 m przy swoich właścicielach w dystansie nie większym niż 3 m od siebie. Test  jest zaliczony, jeśli pies testowany zachowa się obojętnie lub wykaże zainteresowanie, ale zostanie opanowany przez przewodnika. Zachowanie agresywne powoduje dyskwalifikację.

 
4. Reakcja na strzał
Strzał z korkowca oddaje się w odległości 20 kroków od idącego na smyczy psa. Test jest zaliczony, jeśli pies nie wykaże lęku.


5. Sprawdzanie odporności psychicznej
Przewodnik z psem na smyczy przechodzi nie dalej niż 5 m obok drążka z chorągiewką (wysokość ok. 1 m). Do drążka przywiązana jest kilku metrowa linka, trzymana przez stojącego dalej pomocnika. W chwili przechodzenia z psem, drążek zostaje przewrócony. Pies może objawić niepokój, odskoczyć, ale musi po chwili spokojnie z przewodnikiem dojść do leżącej chorągiewki. Przewodnik może psa zachęcać, podejść pierwszy, nie może psa ciągnąć. Test jest zaliczony, jeśli pies bez przymusu fizycznego podejdzie do przedmiotu.

Na ocenę pozytywną pies musi zaliczyć minimum 4/5  części testu .
powrót na górę strony
Tel.: (61) 812 84 77

Mail.: hodowla@perlakaukazu.pl
Perła Kaukazu
© 2010 Hodowla Owczarków Kaukaskich "Perła Kaukazu" - Championy
Kopiowanie Zabronione
wykonanie: artiworks.pl artiworks.pl